Participants

Educational institutions of basic and additional education

 

Moscow

  • School No. 2086
  • School No. 17
  • Gymnasium n.a. Pushkov (Troitsk)
  • Ust-Labinsk (Krasnodar Territory)
  • School No. 2
  • School No. 6
  • School No. 654 n.a. A.D. Friedman
  • Lyceum «The Second School»
  • School No. 1466 with in-depth study of individual subjects n.a. Nadezhda Rusheva

Yekaterinburg

  • School No.  16
  • School No.  107
  • School No.  128
  • School No.  138
  • School No.  167
  • Lyceum No. 130
  • Gymnasium No. 47
  • Ural Radio Engineering College n.a. A.S.Popov
  • Youth Palace
  • Children’s technology school «Centre of New Information Technologies»
  • Centre of children’s creativity of Oktyabrsky district
  • School of Creativity «Tvorchestvo»

Artyomovsky

  • Centre for remote education «Favorit»

Arti

  • «Centre for additional education» of Artinsky City district

Novosibirsk

  • «School No. 112»
  • «School No. 165»
  • «School No. 179», «School No.112»
  • The Centre of assistance for orphans and children deprived of parents’ care, training and foster for guardian families «Sozvezdie»

Kaliningrad

  • School No. 33
  • «Future School»
  • «Child’s and Youth Centre»

Krasnoyarsk

  • «School No. 22»
  • Additional Education, Centre of professional self-determination «Progress»
  • «School No. 149»

Nizhniy Novgorod

  • Centre of additional education «Povolzhskiy centre of Aerocosmic education»

 Dolgoprudny

  • Physical-Technical lyceum named after P.L. Kapitsa

Khabarovsk

  • Vocational Training Institution No.7, Vocational Training Institution «Technical College»

Novouralsk

  • Lyceum no. 58
  • School no. 40.
  • Station of Young Technicians
  • School no. 40.

Pervouralsk

  • Lyceum no. 21

Kamensk-Uralsky

  • Centre of non-formal art

Sysert

  • School no.  6
  • School no.  8

Tavda

  • «Garmoniya» Centre

Nizhny Tagil

  • entre of additional Education «City Station of Young Technicians»

Novoselye

  • «Novoselskaya school»

Kupino

  • Lyceum no. 2 of Kupino region

Karasuk

  • «Technical Lyceum No. 176» of Karasuksky district, Novosibirsk region

Ust-Labinsk

  • School No.7, Ust-Labinsk district, Krasnodar Territory
  • School No. 6 n.a. I.T. Sidorenko, Ust-Labinsk
  • Centre of Additional Education, Children’s Creativity Centre «Sozvezdie», Ust-Labinsk district
  • School No.2, Ust-Labinsk district

Bryansk

  • «Centre of Children’s Technical Creativity of Bryansk region»

Sorsk

  • «Sorskaya School No. 3 with in-depth study of individual subjects»

Penza

  • Centre of Youth Innovation Creativity «NanoElectroLab»

Kazan

  • «Lyceum No. 5 of Vahitovsky district», Kazan
  • School no. 35 with in-depth study of individual subjects of Privolzhskiy district, Kazan

Almetyevsk

  • School No.16